FRANCISZKANIE W INOWROCŁAWIU

Parafia pod wezwaniem Św. Krzyża w Inowrocławiu mieści się w centrum Inowrocławia, kościół i dom parafialny przy ul. Kościuszki 3. Powstała „urzędowo” w dniu 2 maja 1971, bo wtedy władze po sześciu latach starań nadały dotychczasowemu „Ośrodkowi duszpasterskiemu” status parafii.  Parafia należy do dekanatu Inowrocław II w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Parafia jest rozległa. Jej zasięg to nie tylko ulice w centrum miasta, jak Królowej Jadwigi, Plac Klasztorny, Kościuszki, Wałowa, Kilińskiego, 3 Maja i dalej na wschód miasta obejmuje ulice Św. Ducha, Mieszka I oraz dwie wsie: Turzany i Komaszyce.

Od 27 sierpnia 2016 r. opiekę nad Parafią przejęli Franciszkanie z Prowincji św. Maksymiliana. Do obejrzenia film (składanka zdjęć) z uroczystości wprowadzenia: https://www.youtube.com/watch?v=hrHsE_EsPLM

Strona na Facebooku:https://www.facebook.com/franciszkanieinowroclaw/ - wszelkie aktualne wydarzenia i zdjęcia

DYŻUR SPOWIEDNICZY W NASZYM KOŚCIELE:

Od poniedziałku do soboty od godz. 15.30 do 17.00.

W tym czasie możliwość ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

W lipcu i sierpniu Kancelaria Parafialna nieczynna.

Wszelkie sprawy prosimy załatwiać po Mszach Świętych w kościele.

PIELGRZYMKA NA KASZUBY - 21-23.09.2018.

WDZYDZE KISZEWSKIE - skansen o bogatym zasobie zbiorów budowli z ziemi kaszubskiej (kościółek, szkoła, wiatraki, kuźnia, rzemiosło artystyczne, dworki, chaty itp). Również pamiątka po moim dziadku KOŁODZIEJNIA, w której pracował i wyuczył się zawodu także mój tata i wujkowie.

SZYMBRK- Dom do góry nogami, do którego wnętrza wejdziemy i wiele innych atrakcji. To co robi mocne wrażenie to emitacja bunkra partyzantów kaszubskich z okolic Mirachowa. Kto ma klaustrofobie nie musi tam przechodzić bo to dość długi tunel i wewnętrzne pomieszczenia.

SIANOWO - sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub. Też nazywana MATKA BOŻE KRÓLOWA ZAKOCHANYCH. Na odpust lipcowy Matki Bożej Szkaplerznej przychodzi tutaj nawet 20 tys. ludzi. Tam usłyszymy od proboszcza tajemnicę cudownej figurki Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus i będziemy sprawować Mszę świętą w naszych intencjach.

WESTERPLATTE - również symbol walki i obrony wartości fundamentalnych naszej godności i tożsamości w myśl przesłania JP2 w tym miejscu.

KOŚCIÓŁ ŚWIĘTEJ TRÓJCY- to nasz kościół przy naszej Kurii Prowincjalnej Ojców Franciszkanów Konwentualnych. A w nim między innymi unikatowe organy na skalę światową liczące 400 lat. Tam też odprawimy Mszę świętą.

SZTUTOWO - Obóz koncentacyjny. Ważne miejsce na mapie historii wpisujące się w tajemnicę nieprawości człowieka, ale i też ofiary męczeństwa naszego narodu.

Cena 460 zł.

Zapisy u o. Piotra w zakrystii lub telefonicznie 698157867 (dzwonić po godz. 21.00).

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania Franciszkańskiej Grupy Młodzieżowej TAU w soboty o godz. 18.00 w sali parafialnej.

niedziela,
    22 lipca 2018