Polecamy strony

  Opłatek ministrantów i scholi 2007

  Po jasełkach wystawianych w naszym kościele, w salce domu parafialnego zebrali się i aktorzy z jasełek czyli schola i ministranci oraz lektorzy z widowni. I odbył się tradycyjny opłatek, życzenia składali wszyscy wszystkim, i to te najlepsze życzenia, rzecz jasna. Był skromny poczęstunek "na słodko" i śpiewanie kolęd.

  Jasełki 30 XII 2007

  Grupa dzieci (całkiem pokaźna) z naszej parafii pod kierownictwem księdza Roberta przedstawiła jasełka, czyli jak to było z narodzeniem Pana Jezusa. Więcej zdjęć w aktualnościach.

  Jedenastu małych kolędników

  O 1600 w drugi dzień świąt zebraliśmy się przy żłóbku aby śpiewać kolędy. Śpiewaliśmy około 40 minut, z czego najdłuższą kolędą był "Wołek i osiołek". Konia z rzędem, kto pamięta, czego w katechizmie było dziewięć, a czego jedenaście. Bo, że apostołów było dwunastu, a ewangelistów czterech, to pamiętamy. Na zdjęciu większość z dzieci obecnych na spotkaniu.

  Parafianie na Pasterce

  Jak co roku, o północy w Wigilię Bożego Narodzenia spotkaliśmy się w naszym kościele na pasterce. Przed Mszą św. ksiądz proboszcz poświecił żłóbek. Liczni wierni siedzieli nawet na piętrze, na ławkach chóru. Bardzo wiele osób skorzystało z sakramentu pokuty w sobotę i tym samym bardzo dużo naszych parafian i sympatyków naszej parafii przyjęło Komunię św. na pasterce. Kazanie księdza proboszcza odkrywało przed nami nowe aspekty zwyczajnego poniekąd składania życzeń.

  Wchodzi pomocnik św. Mikołaja

  Przez cały adwent uczęszczamy do kościoła, by przygotować się do Bożego Narodzenia. Specjalnym akcentem adwentowych Mszy św. jest obecność dzieci z lampionami. Na początku każdej Mszy św. grupa dzieci poprzedza ministrantów i kapłana wchodzących procesją na ołtarz. Wygaszone światła w kościele, wielobarwne lampiony tworzą swoisty spektakl. Na każdych Roratach śpiewała i grała młodzież ze scholi. Dwoje odgrywało rolę Agaty i Szymka podróżujących z profesorem po Ziemi Świętej. A jak wynagrodzić dzieciom za ten trud? I kto powinien to zrobić? Najlepiej św. Mikołaj. I tak było i tym razem, tylko, że św. Mikołaja wyręczał ksiądz proboszcz rozdając cukierki.

  Modlitwa przed poświęceniem

  Na Mszy św. o godzinie 1100 ksiądz proboszcz dokonał uroczystego poświęcenia książeczek dzieci pierwszokomunijnych. Wszystkie dzieci ustawiły się w rzędzie, przy czym okazało się, że nasz kościół jest za wąski, by wszystkie pomieścić w ten sposób. Oby było tak w następnych latach. Poświęcenie modlitewników to jeden z wielu etapów przygotowania dzieci do przyszłorocznego wydarzenia jakim będzie ich pierwszy pełen udział we Mszy. św. - I Komunia Święta.

  Zespół Wokalny "Pro Arte"

  W ramach Cecyliańskich Dni Muzyki Sakralnej, które trwały w naszym mieście od 16 do 25 października, w naszym kościele koncertował 24 X 2007 o 1600 Zespół Wokalny "Pro Arte" pod dyr. Anny Drogowskiej i Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. J. Zarębskiego pod dyr. Adama Kozłowskiego.

  Dzień Papieski w parafii

  W sobotni wieczór, 13 października młodzież z naszej parafii pod kierownictwem ks. Roberta przygotowała montaż słowno-muzyczny o Janie Pawle II. Cytaty z jego prac, pieśni i muzyka, która go przypominała - dostarczyły nam wielu wzruszeń. Grupa kilkunastu młodych osób zrobiła ciekawy spektakl, a na widowni siedzieli tez młodzi odbiorcy, młodzieńcy i dziewczęta przygotowujące się do bierzmowania.

  Poświęcenie różańców

  Jednym z etapów przygotowań do pierwszej komunii jest poświęcenie różańców dzieci, które mają przyjąć komunię po raz pierwszy. Odbyło się ono podczas Mszy św. dla dzieci o godzinie 1100. Nasze nadzieje, że różańce to będą używane do modlitwy spełniły się szybko, bo kilkoro z dzieci zapisało się do Żywego Różańca, i pod opieką dorosłych odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca. W naszej parafii we wspólnocie Żywego Różańca jest obecnie więcej dzieci niż mężczyzn. Panowie, bracia, ojcowie czy dziadkowie, dawajcie lepszy przykład!

  Schola "młodsza" śpiewa pieśni maryjne

  Nabożeństwa różańcowe w październiku to tradycja. Odbywają się o 1715 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla dorosłych. Na zdjęciu obok nabożeństwo dla dzieci z 2 X 2007. Na pierwszym planie dziewczynki z parafialnej scholi, które przez cały październik pilnie uczęszczały na nabożeństwo i śpiewały pieśni maryjne. Podczas nabożeństwa dzieci prowadziły różaniec klęcząc na stopniach ołtarza. Na koniec była Komunia św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu.

  Ks. Robert ocenia nowe drzwi

  Kronika parafialna to nie tylko sprawozdania z wizyt duszpasterskich, ale i relacje z tego, co udało się zdziałać w naszej świątyni. Na zdjęciu zafrasowany ks. Robert ogląda świeżo wstawione do kościoła drzwi wejściowe. Czy to już koniec, czy majstrowie coś jeszcze poprawią? Stare drzwi, choć zrobione z grubych desek, miały już dziury na wylot. Wypaczyły się po kilkudziesięciu latach służby, może dlatego, że wejście usytuowane jest na zachód i większość deszczy pada właśnie na te drzwi. Tylko ten jeden raz na drzwiach była kartka "nie wchodzić - wejście obok". Zwykle są zapraszająco uchylone, czekają żebyś wszedł... 

  Wyszukiwanie

  Dzisiaj jest

  niedziela,
  24 października 2021

  (297. dzień roku)

  Sonda

  Jaki dział naszych stron internetowych jest Tobie najbardziej potrzebny - kliknij odpowiedź

  Informacje parafialne

  Aktualności i kronika

  Grupy i wspólnoty

  Nasza świątynia

  Kontakt

  Przydatne linki


  Licznik

  Liczba wyświetleń strony:
  6012

  Święta

  Niedziela, XXX Tydzień zwykły
  Rok B, I
  Trzydziesta Niedziela zwykła