Eucharystia u Matki na Jasnej Górze to przeżycie i uczta duchowa. I te tłumy ludzi i ten ścisk i tylu rozśpiewanych i rozmodlonych.

Główny punkt pielgrzymki to Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 11.00.

Nie wszyscy zdążyli uwiecznić swą obecność po Eucharystii. Tłumy jak zwykle ogromne.

Dzień piękny, słoneczny i dość upalny. Podjęliśmy decyzję, że dalej modlimy się i zwiedzamy już bez szatek. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Sali Kordeckiego i Rotundy św. Rocha, potem Muzeum 600-lecia, Arsenał, Bazylika, Kaplica wieczystej adoracji..

Na Wałach atrakcją były armaty i pamiątkowe fotki...

Przy pomniku bł. Jana Pawła II każdy chciał zrobić sobie zdjęcie... Następny punkt to Skarbiec i Sala Maryjna oraz wyjście w kierunku hal... no i trzeba iść na lody i zimne napoje, bo upał... i zmęczenie.

Przed głównym wejściem na Jasną Górę. Weronika, Klaudia, Natalia, Weronika, Wiktoria, Maciej, Filip i Maciej dziękują Maryi za wszystkie łaski, jakie im wyprosiła u Swego Syna.

wtorek,
    21 lutego 2017

Wtorek, Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła