11 Niedziela Zwykła, 17.06.2018 r.

1.Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

2.Młodzież przygotowującą się s. Bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne z kl. VII we wtorek, a z kl. II gimnazjum w środę na godz. 18.00 do salki parafialnej obok caritasu.

3.W czwartek za wstawiennictwem św. Maksymiliana Kolbego - patrona trzeźwości modlimy się o trzeźwość w naszym rodzinach i parafii na Mszy Świętej o godz. 17.00. Po Eucharystii  na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na meeting otwarty AA w salce parafialnej obok caritasu.

4.Kujawskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na wykład „Prymasi i Prymasostwo”, który wygłosi prof. Jan Wiesław Wysocki z Uniwersytetu Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prelekcja odbędzie się we wtorek, 19 czerwca 2018 r. o godz. 12.00, w Instytucie Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu, mieszczącym się na piętrze Teatru Miejskiego przy Placu Klasztornym 2.

5.Tych, którzy pragną w tym roku wstąpić do naszego Zakonu lub na chwilę chcą wejść w rytm naszego życia zakonnego zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do Zakonu, które odbędą w naszym klasztorze w Gnieźnie w najbliższy weekend od 22 do 24 czerwca. Szczegółowe informacje o tych rekolekcjach w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.powolanie.com.pl.

6.Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga (15 dni pieszego pielgrzymowania) lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki (7 dni pieszego pielgrzymowania). Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Można również do nas dołączyć w każdym dniu pielgrzymki. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie grupy pielgrzymkowej www.franciszek.elblag.pl.

7. Przychodząc do kościoła w upalne dni pamiętajmy o odpowiednim stroju, czyli zakryte ramiona, spodnie i spódnice za kolana. Uszanujmy Dom Boży i świętość tego miejsca.

8. Taca z ostatniej niedzieli, przeznaczona na cele inwestycyjne, wyniosła 2876, 41 zł. W następną niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na ten sam cel. Dziękujemy za każdy dar serca. Podpisaliśmy umowy z wykonawcą dachu. Rozpoczęcie prac uzależnione jest od dostarczenia materiału, który chwilowo jest niedostępny w Polsce. Prosimy o modlitwę.

9.Za 2 tygodnie, w niedzielę 1 lipca, wchodzi wakacyjny porządek Mszy Świętych. Nie będzie Eucharystii niedzielnej o godz. 12.15. Pozostałe godziny w niedzielę i w tygodniu bez zmian.

10. Z tyłu kościoła na stoliku leży darmowy biuletyn liturgiczny z czytaniami i komentarzami z dzisiejszej niedzieli. Zachęcamy do zabrania i osobistej czy rodzinnej lektury.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp.  Maria Florczyk. Wieczny odpoczynek…

piątek,
    22 czerwca 2018

Piątek, XI Tydzień zwykły