Menu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2023r.

    1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątek: dla dorosłych o godz. 15:30, dla dzieci o godz. 16:30, dla młodzieży o godz. 17:30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00, a po nich Msza Święta. Martwi nas mała frekwencja młodzieży na Drodze Krzyżowej. Przypominamy szczególnie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania o obowiązku uczestnictwa.

    2. W minionym tygodniu przeżywaliśmy w naszej wspólnocie klasztornej wizytację Ojca Prowincjała Wojciecha Kuliga, o. Ekonoma Bogdana Wrońskiego i o. Sekretarza Piotra Kurka. Wizytacja przebiegła w nietypowy sposób, gdyż nasza wspólnota klasztorna rozchorowała się i ojcowie zastępowali nas w posłudze w kościele. Wizytacja odbyła się, przebiegła pomyślnie. Opatrzności Bożej dziękujemy, że ojcowie mogli zastąpić nas w kościele w tym czasie, a Ojcu Prowincjałowi z zarządem za zrozumienie i pomoc.

    3. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Ze względu na to, że nie jesteśmy jeszcze w pełni sił odwołujemy rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej. Prosimy dzieci i młodzież z naszej parafii z Inowrocławia, aby dołączyli do rekolekcji ze swoimi klasami lub indywidualnie w innych kościołach. We wszystkich kościołach w Inowrocławiu od poniedziałku do środy są rekolekcje dla Szkół Podstawowych. Dlatego prosimy, aby w innych kościołach uczęszczać na rekolekcje, które przypominamy są obowiązkowe.

    4. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych dziś na Mszach Świętych i Gorzkich Żalach, a od poniedziałku do środy na Mszach Świętych o godz. 12.00, 17.00 i 19.00. Nauki rekolekcyjne głosi o. Dariusz Dawidowski. Zachęcamy wszystkich do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które od czasu pandemii odbędą się pierwszy raz w naszej parafii. W środę, w ostatnim dniu rekolekcji, będziemy zbierać ofiary, które przeznaczymy na spłatę długu za ogrzewanie.

    5. Od czwartku gościmy w naszej wspólnocie znanego nam o. Piotra Okroja, który do poniedziałku będzie nas wspomagał w posłudze parafialnej. Dziękujemy o. Piotrowi za pomoc. Od poniedziałku będziemy gościć jednego z naszych ojców z Poznania, któremu już dziękujemy za pomoc.

    6. Ze względu na chorobę ojców i rekolekcje, kancelaria parafialna do środy włącznie będzie nieczynna.

    7. Dziś Msza Święta o godz. 12.15, a po niej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i ich rodziców.

    8. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w następna niedzielę 26 marca po Mszy Świętej o godz. 9.30 do klasztoru wszystkich chętnych na katechezę o Ostatniej Wieczerzy.

    9. Taca z ostatniej niedzieli przeznaczona na spłatę długu za ogrzewanie wyniosła 3724, 50 zł. Dziękujemy za każdy dar serca przekazany na tacę, przelany na nasze konto lub w inny sposób.

    10. W następną niedzielę, na wezwanie franciszkańskich misjonarzy, zostanie przeprowadzona wielkopostna akcja dobroczynna "Woreczek Ryżu". Datki zebrane do puszek zostaną przekazane na wsparcie ośrodków dożywiania w Kenii i Ekwadorze.

    11. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową nasz Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał za dobrowolną ofiarę palmy.

    12. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu możemy składać w zakrystii.