Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 24.05.2020 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa „majowe” ku czci Matki Bożej w niedzielę i w tygodniu na godz. 17:30.

2. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Przyzywajmy w naszych modlitwach Ducha Świętego, aby zstępował na nas, naszych Przyjaciół, Rodziny, Parafię, naszą Ojczyznę w tym trudnym czasie epidemii.

3. Zachęcamy do stopniowego przychodzenia do kościoła i korzystania z sakramentów czy to w niedzielę czy w tygodniu. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 56 osób. Siadamy w co drugą ławkę. W ławce mogą przebywać tylko 3 osoby – jedna w środku i dwie na brzegach. Prosimy o przestrzeganie tych zasad! Ciągle obowiązują nas maseczki w kościele. Komunię Świętą ze względów bezpieczeństwa przyjmujemy na rękę zaraz przy kapłanie. Jeśli ktoś nie potrafi przełamać się wewnętrznie do takiej formy Komunii, to prosimy, aby na końcu przyjmował Komunię do ust, tak aby uniknąć ewentualnego roznoszenia zarazków ze śliny pozostałym uczestnikom.

4. Nie będzie w tym roku organizowana rocznica I Komunii Świętej. Zachęcamy rodziców, aby sami razem z dziećmi zorganizowali taki rodzinny dzień rocznicowy poprzez uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii i przyjęcie Komunii Świętej przez dziecko po uprzedniej spowiedzi świętej. Po Mszy Świętej można pójść na rodzinny obiad, aby podkreślić uroczysty charakter tego dnia. Można wybrać dowolną niedzielę i godzinę Mszy Świętej. Ważne żeby przygotować do tego dziecko i wytłumaczyć dlaczego w tym roku w taki sposób obchodzimy rocznicę I Komunii Świętej. Każda rodzina sama, indywidualnie niech przygotuje dla swojego dziecka taki dzień.

5. Zachęcamy do włączenia się indywidualnie lub rodzinnie do nowej inicjatywy Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego – „Kilometry dla Misji – sto kilometrów na setne urodziny św. Jana Pawła II”. Może ona być jednocześnie mobilizacją do aktywności fizycznej po miesiącach izolacji. Szczegóły akcji na stronie internetowej www.sekretariatmisyjny.pl oraz na Facebooku – Misje Franciszkańskie.

6. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane do puszek i na tacę w kościele, przelewane na nasze konto, czy też w inny sposób nam przekazywane.

7. Z tyłu kościoła można się zaopatrzyć w darmowy biuletyn liturgiczny, w którym znajdziemy czytania niedzielne wraz z komentarzami. Zachęcamy do zabrania i osobistej czy rodzinnej lektury.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Henryk Sojka. Wieczny odpoczynek…

niedziela,
    24 maja 2020