OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE,

II Niedziela Adwentu, 9 XII 2018 r.

1.Trwa czas Adwentu – czas czuwania i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte roratnie, sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci i dorosłych zachęcamy do wzięcia ze sobą lampionów. Pamiętajmy o spowiedzi adwentowej. Dyżur spowiedzi jest od poniedziałku do soboty od godz. 15:30 do 17:00, we wtorek dodatkowo od godz. 10:00 do 11:00.

2.Dziś na Mszy Świętej o godz. 12.15 i zaraz po niej spotkanie dla rodziców i dzieci przed I Komunią, z poświęceniem medalików i krzyżyków.

3.Spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z kl. VII odbędzie się jutro, 10 grudnia, na Mszy Świętej o godz. 17.00 w kościele. Spotkanie dla kk. VIII i III Gimnazjum w środę 12 grudnia o godz. 18.00.

4.Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z naszej Parafii zaprasza wszystkich chętnych w czwartek 13 grudnia po Mszy Świętej wieczornej na Adwentowe Czuwanie z Adoracją Najświętszego Sakramentu.

5.Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch w terminie 12-19.03. W programie: Rzym, Neapol, San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo, Watykan, Manoppello, Lanciano, Cascia, Asyż. Cena 3290 zł +80 EUR. Szczegóły w gablocie i stronie parafii. Zapisy u o. Piotra.

6.Policja zwraca się z apelem do nas wszystkich: Pieszy powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym na drodze. Dlatego też zachęcamy, aby niechronieni uczestnicy ruchu drogowego korzystali z elementów odblaskowych nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Mały element odblaskowy na plecaku, torbie czy ubraniu sprawi, że kierowca otrzyma ostrzeżenie, że po drodze lub chodniku ktoś się porusza. Używanie odblasków przez wszystkich poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym to obowiązek. Używanie odblasków przez pieszych w mieście to rozsądna konieczność. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej.

7.Dziś po wszystkich Mszach Świętych będzie można nabyć stroiki świąteczne, przygotowane przez rodziców i dzieci z naszej Parafii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dzieci.

8.Dziś można złożyć swoją ofiarę do puszki w ramach akcji „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

9.Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Dziękujemy za każdy dar serca, każdą ofiarę składaną do puszki, na tacę inwestycyjną, czy do koperty. Informujemy, że do spłacenia zaciągniętych pożyczek pozostaje nam 150 000 zł.

10.W zeszłą niedzielę na cel leczenia chorego, 12 – letniego Mikołaja, zebraliśmy 2731,90 zł. Rodzina dziękuje za dar serca.

11.Z tyłu kościoła na stoliku leży darmowy Biuletyn Liturgiczny, zawierający czytania z niedzielnej Mszy Świętej wraz z komentarzami. Zachęcamy do zabrania i osobistego czy rodzinnego rozważania Słowa Bożego. Zadbajmy o bliskość ze Słowem Bożym szczególnie w czasie Adwentu.

12.Z tyłu kościoła można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny oraz świece Caritas.

13.W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Zygmunt Tucholski. Wieczny odpoczynek…

czwartek,
    13 grudnia 2018

Czwartek, II Tydzień Adwentu