I Niedziela Wielkiego Postu, 18 lutego 2018r.

1.  Rozpoczął się w Kościele okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątek: po Mszy Świętej o godz. 15:00 dla dorosłych, po Mszy Świętej o godz. 17:00 dla dzieci i o godz. 18:00 dla młodzieży. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00, a po nich Msza Święta.

2. Do naszego kościoła został przeniesiony dyżur spowiedniczy z koscioła garnizonowego. Kapłani diecezjalni będą spowiadali od poniedziałku do soboty od godz. 10:00 do 11:30, Franciszkanie, czyli obecni duszpasterze naszego kościoła, będą spowiadali od poniedziałku do soboty od godz. 15:30 do 17:00. Dyżur będzie obowiązywał już od jutra. W godzinach od 15:30 do 17:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do adoracji Chrystusa w Eucharystii.

3. W dniach od 15 do 18 lipca organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Wilna (Ostra Brama). Zebranie zainteresowanych osób odbędzie się 24 lutego o godz. 11:00 w salce pod Kościołem Parafii św. Józefa.

4. Wyjątkowo w tym tygodniu nie będzie czynna kancelaria parafialna w poniedziałek i środę. Przepraszamy.

5. Taca z ostatniej niedzieli, przeznaczona na cele inwestycyjne, obecnie na remont dachu na naszym kościele, wyniosła 3476,41 zł. Dziękujemy za każde wsparcie. Dziś zbieramy ofiary do puszek na ten sam cel.

6. Następna niedziela będzie dniem modlitwy w intencji misjonarzy. Będzie można też wesprzeć ofiarą do puszki dzieło pomocy Ad Gentes, zajmujące się realizacją projektów misyjnych.

7. Z tyłu kościoła na stoliku leży darmowy Biuletyn Liturgiczny z czytaniami dzisiejszej niedzieli i komentarzami. Zachęcamy do zabrania i osobistej czy rodzinnej lektury.

8.W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Zdzisław Szczypiorski. Wieczny odpoczynek….

czwartek,
    22 lutego 2018