3 Niedziela Wielkanocna, 30.04.2017 r.

1.Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.00 próba śpiewu przed I Komunią, która w naszym kościele odbędzie się 14 maja na Mszy Świętej o godz. 12.15.

2.Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną i Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Z tej okazji w Sanktuarium Królowej Miłości i Pokoju w Markowicach o godz. 15.00 będzie miała miejsce celebracja „Verba Sacra”. List do Galatów będzie czytał znany aktor Michał Chorosiński, a komentarz do tej księgi wygłosi ks. prof. UAM dr hab. Paweł Podeszwa. Serdecznie zapraszamy.

3.W tym roku obchodzimy 100 – lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie i 100 – lecie założenia przez św. Maksymiliana Marii Kolbego Stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej. Pragniemy uczcić te jubileusze. Informujemy, że w następną niedzielę 7 maja będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej o. Tomasza Tęgowskiego, asystenta Rycerstwa Niepokalanej w naszej zakonnej Prowincji z Ostródy. Ojciec Tomasz będzie przybliżał nam ideę Rycerstwa i osobę św. Maksymiliana. Otrzymamy też dar relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego, które uroczyście wprowadzimy na Mszy Świętej o godz. 9:30. Już dziś zapraszamy.

4.W środę 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym.

5.W najbliższą środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 zmiana tajemnic różańca. W Komaszycach w następną niedzielę o godz. 16.00.

6.W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Sobotę po Mszy Świętej o godz. 7:30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu kapłani udadzą się z sakramentami do chorych w domach.

7.Grupa DDA/DDD czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików i Dorosłe Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych spotyka się regularnie co tydzień w salce parafialnej na dole obok caritasu, aby umacniać się duchowo i nieść przesłanie nadziei. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane w każdy czwartek na meeting w czwartek na godz. 17.30. Więcej informacji na ten temat w gablocie parafialnej lub u o. Piotra.

8.Informujemy, że ofiary do puszki z ostatniej niedzieli, przeznaczone na poszkodowanych wojną w Syrii, wyniosły 1762, 50 zł. Dziękujemy.

niedziela,
    30 kwietnia 2017