12 Niedziela Zwykła, 25.06.2017 r.

1.Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy.

2.Rozpoczął się czas wakacji i letniego wypoczynku. Życzymy wszystkim nabrania sił fizycznych i duchowych. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Przy nawiedzaniu kościołów w letnie upały pamiętajmy o odpowiednim stroju - zakryte ramiona, spodnie i spódnice za kolana. Nie Bóg nas strzeże i Błogosławi.

3.Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy Świętej w niedzielę o godz. 12.15. Wakacyjny rozkład Mszy Świętych obowiązuje już od następnej niedzieli. Pozostałe godziny Mszy Świętych w niedziele i w tygodniu bez zmian. Kancelaria Parafialna w lipcu sierpniu będzie zamknięta. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać po Mszach Świętych w kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu i dyżur spowiedzi od godz. 16.00 do 17.00 bez zmian. Zachęcamy do chociaż krótkiego nawiedzenia kościoła i adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

4.W czwartek 29 czerwca przypada Uroczystość  śś. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz.: 07:30, 12:00 i 17:00. W tym dniu o. Piotr Okrój obchodzi swoje imieniny. Msza Święta w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 17.00. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o p. Piotrze Dulu – kościelnym i jego zastępcy, p. Piotrze Kocińskim.

5.W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 07:30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu kapłani udadzą się do chorych w domach. Ze względu na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, o. Tomasz odwiedzi swoich chorych w poniedziałek 3 lipca.

6.„Pan jest blisko”, „Ja śpię, lecz serce me czuwa: Cicho! Oto Miły mój puka! Otwórz mi…” To hasło rekolekcji ignacjańskich prowadzonych przez Wspólnotę Gloria Crucis. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie parafialnej i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy.

7.Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami z dwóch miejsc z Elbląga - 15 dni pieszego pielgrzymowania lub z Gdańska - 7 dni pieszego pielgrzymowania. Z Elbląga wychodzimy 28 lipca, z Gdańska 4 sierpnia dojeżdżając autokarem do osób, które wcześniej wyszły z Elbląga. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia.

Przy wyjściu z kościoła wyłożone są ulotki zapraszające do uczestnictwa w tej pieszej pielgrzymce. W środku ulotki istnieje również możliwość złożenia własnych intencji - próśb, podziękowań. W tych wszystkich intencjach, które wpiszemy pielgrzymi będą się codziennie modlić podczas różańca, ofiarują swój trud pieszego pielgrzymowania, a na koniec 11 sierpnia na Jasnej Górze w tych wszystkich intencjach będzie sprawowana Msza Święta. Zachęcamy do włączenia się w dzieło pielgrzymkowe poprzez fizyczne uczestnictwo lub chociażby poprzez złożenie własnych intencji.

8.W czasie wakacji zapraszamy młodzież męską na „Franciszkańskie Rekolekcje Powołaniowe”, które będą miały charakter rekolekcyjno-wypoczynkowy.  Są one dla osób, które chcą zbliżyć się do Boga i szukają własnej drogi życia. Odbędą się one od 28 czerwca do 2 lipca w Łodzi i od 21 do 25 sierpnia w Gdyni. Koszt uczestnictwa - ofiara dobrowolna. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.powolanie.com.pl.

9.Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz Stowarzyszenie Młodzież WIOSŁO organizują wyjazd na tygodniowy pobyt w Taizé we Francji. To świetna propozycja na wakacje czy urlop. Przyjazd do Taizé to zaproszenie do szukania komunii z Bogiem poprzez wspólną modlitwę, śpiew, ciszę i osobistą refleksję. Pobyt w Taizé może pomóc w odejściu na pewien czas od swojej codzienności, aby spotkać się z różnymi osobami i rozważyć swoje zaangażowanie w Kościele i społeczeństwie. Jednym z uczestników wyjazdu będzie Ksiądz Prymas Abp Wojciech Polak. Wyjazd 8 lipca (z Bydgoszczy, Żnina, Gniezna), powrót 17 lipca (te same miejscowości). Całkowity koszt dla osób do 30 roku życia 300 zł + 45 euro - transport, ubezpieczenie, pobyt w Taizé (dla starszych wyższa cena). Szczegółowe informacje na www.ddmgniezno.pl.

10.W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie w klasztorze grupy biblijnej.

11.W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Maria Sokołowska. Wieczny odpoczynek…

niedziela,
    25 czerwca 2017