II Niedziela Adwentu, 10 grudnia 2017r.

1.Trwa czas Adwentu – czas czuwania i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte roratnie, sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci i dorosłych zachęcamy do wzięcia ze sobą lampionów. Przypominamy dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej o obowiązku uczestniczenia w roratach. Prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o przypilnowanie uczestnictwa dzieci w roratach.

2.Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z III Klas Gimnazjum odbędzie się we wtorek na Mszy Świętej o godz. 17.00.

3.Zapraszamy na film fab. pt.: " UCZTA BABETTE". Jest to ulubiony film papieża Franciszka, który znalazł się na watykańskiej liście filmów "ważnych i wartościowych" w grupie filmów o szczególnych walorach religijnych. Projekcja w środę 13 XII o godz. 18 w salce parafialnej obok caritasu. Po filmie dla chętnych czas na dyskusję animowaną przez o. Piotra.

4.Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza zainteresowanych duchowością franciszkańską w sobotę (16 grudnia) po Mszy św. o godz. 8.00 w kościele Św. Mikołaja do salki.

5.Dziś po wszystkich Mszach Świętych można nabyć stroiki świąteczne i sianko, przygotowane przez rodziców i dzieci zaangażowanych przy naszej Parafii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd dzieci.

6.Dziś można złożyć swoją ofiarę do puszki w ramach akcji „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

7.Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne, czyli obecnie na remont dachu na naszym kościele. Dziękujemy za każdy dar serca, każdą ofiarę składaną do puszki, na tacę inwestycyjną, czy do koperty.

8.Z tyłu kościoła na stoliku leży darmowy Biuletyn Liturgiczny, zawierający czytania z niedzielnej Mszy Świętej wraz z komentarzami. Zachęcamy do zabrania i osobistego czy rodzinnego rozważania Słowa Bożego.

9.Z tyłu kościoła, w zakrystii lub kancelarii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny, świece Caritas oraz „Słowo na każdy dzień”, czyli codzienne Ewangelie na każdy dzień 2018r., z komentarzami i krótką modlitwą.

10.W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Osinski. Wieczny odpoczynek…

poniedziałek,
    11 grudnia 2017