18Niedziela Zwykła, 02.08.2020 r.

1. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele i zachowywaniu w miarę możliwości bezpiecznego dystansu. Przy nawiedzaniu kościołów w letnie upały pamiętajmy o odpowiednim stroju - zakryte ramiona, spodnie i spódnice za kolana. Nie Bóg nas strzeże i nam Błogosławi.

2.Dziś można uzyskać Odpust Porcjunkuli przez nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego z równoczesnym odmówieniem Ojcze Nasz i Wierzę oraz modlitwy według intencji Ojca Świętego. Trzeba też być po spowiedzi świętej i przyjąć Komunię Świętą oraz nie posiadać przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

3.Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i klasztornej o. Marka Dopieralskiego, który przychodzi na miejsce o. Piotra. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w służbie naszym Parafianom, Przyjaciołom i Sympatykom oraz Młodzieży w Liceum Kasprowicza.

4.W tym tygodniu przypadają I Czwartek i I Piątek miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej, szczególnie dzieci i młodzież.

5.W czwartek 6 sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:30 i 17:00.

6.W czwartek, 6 sierpnia, po wieczornej Mszy św. (Msza o godz. 17.30) w kościele św. Mikołaja odbędzie się koncert: JAN PAWEŁ II - CZŁOWIEK POKOJU I NADZIEI. Koncert organizowany jest w Roku Świętego Jana Pawła II i wpisuje się w obchody 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Widowisko zbudowane jest na fragmentach książki "Dar i Tajemnica" oraz wierszach autorstwa Karola Wojtyły, które odczyta Jerzy Zelnik. Udział wezmą: Ramona Rey, Izabela Trojanowska, Edward Hulewicz, Radek Liszewski, Mateusz Mijal, którzy zaśpiewają do akompaniamentu 5-osobowego zespołu muzycznego ulubione pieśni Ojca Świętego oraz Piosenki Oazowe i religijne. Scenariusz i reżyseria widowiska: Tomasz Klimek. Całość poprowadzi Rafał Patyra, prezenter Telewizji Polskiej S.A."

7.W następną niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek dla klauzurowego Zakonu Sióstr Klarysek. Dziękujemy za każdy dar serca.

8.W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Jadwiga Sobocińska i śp. Maria Wojdylak. Wieczny odpoczynek…

niedziela,
    09 sierpnia 2020