III Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2017r.

1.Trwa okres Wielkiego Postu – czas pokuty i nawrócenia. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątek: po Mszy Świętej o godz. 15:00 dla Dorosłych, po Mszy Świętej o godz. 17:00 dla Dzieci z rodzinami i o godz. 18:00 dla Młodzieży. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00, a po nich dodatkowa Msza Święta.

2.Jutro rozpoczną się Rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej z naszej Parafii. Spotkania rekolekcyjne w kościele od poniedziałku do środy o godz. 10.00.

3.Rekolekcje Parafialne rozpoczniemy w następną niedzielę. Nauki będzie głosił o. Rafał Zarzycki, franciszkanin, magister postulatu z Gniezna. Szczegółowy program Rekolekcji Parafialnych wywieszony jest w gablocie. Podczas rekolekcji, 28 III we wtorek, będziemy przeżywali wizytację Ks. Prymasa Wojciecha Polaka. Uroczysta Msza Święta, z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania, będzie sprawowana o godz. 17.00. W następną niedzielę podamy szczegółowy program wizytacji.

4.Dziś o godz. 11.00 Msza Święta, a po niej spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5.W poniedziałek obchodzimy przeniesioną  z dnia dzisiejszego Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.30 i 17.00. W sobotę, 25 marca, będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte z Uroczystości będą sprawowane o godz. 7.30 i 12.00. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy.

6.W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie w klasztorze Rady Duszpasterskiej.

7.W poniedziałek  po Mszy Świętej wieczornej spotkanie w klasztorze Grupy Biblijnej.

8.Siostry dominikanki serdecznie zapraszają na musical poświęcony bł. s. Julii Rodzińskiej, męczennicy czasu II wojny światowej, która zginęła w obozie zagłady w Stutthofie. Musical  odbędzie się dziś o godz. 16.00 (niedziela) w Teatrze Miejskim. Bilety w cenie 10 zł dla młodzieży i 15 zł. dla dorosłych są jeszcze do nabycia w zakrystii.

9.We wtorek w naszym punkcie Caritas od godz. 12.00 do 18.00 będzie wydawana żywność. Zapraszamy wszystkie osoby korzystające z pomocy parafialnej Caritas.

10. Taca inwestycyjna z ostatniej niedzieli wyniosła 3384, 71 zł. Puszka na cele misyjne wyniosła 810, 40 zł. Z serca dziękujemy.

11.Z tyłu kościoła i w zakrystii można nabyć świece na stół wielkanocny w cenie 10 zł. Można tez złożyć swoją ofiarę do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Janusz Łaszkiewicz i śp. Edward Ziułkowski. Wieczny odpoczynek…

poniedziałek,
    27 marca 2017