Logo Roku Wiary zaprezentował abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, której powierzono koordynację Roku Wiary.W kwadrat wpisana jest łódź – symbol Kościoła, której masztem jest krzyż.– Na żaglu umieszczono chrystogram IHS wpisany w okrąg w kształcie hostii, odsyłający z kolei do Eucharystii – wyjaśnił abp Fisichella.

Obrazek Roku Wiary – przedstawia on Chrystusa Pantokratora z bazyliki w Cefalù, a na jego odwrocie znajduje się mszalne wyznanie wiary(„Wierzę w jednego Boga…”). Życzeniem papieża Benedykta XVI jest, aby w Roku Wiary Credo stało się codzienną modlitwą katolików.

piątek,
    23 lutego 2018