Nasza świątynia od końca wojny, a od początku istnienia parafii rzymskokatolickiej w tym miejscu wymaga remontów. Budynek blisko 150 letni nie jest tani w utrzymaniu, tym bardziej, że został uznany za zabytkowy. A pokrycie dachu, obróbki blacharskie, rynny, mury, tynki i farby na nich wymagaja stałej pieczy. Gospodarz kościoła ze swoich środków, przy wsparciu takich sponsorów jak miasto Inowrocław czy Ministerstwo Kultury stara się przywrócić świetność tej położonej w centrum miasta budowli. Kiedyś nie było materiałów budowlanych, i nie było jak remontować. Teraz są materiały, potrzeba tylko środków.

Niech mottem naszych wysiłków będzie fragment Psalmu 69, wiersz 10:

"Bo gorliwość o dom Twój pożera mnie..."

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury udało się zakończyć I etap remontu naszych kościelnych organów. Zdjęcie z IX 2007 pokazuje fachowców myjacych i konserwujących środkiem grzybobójczym drewniane części organów.

Pięknie wyczyszczone zabytkowe elementy i okucia, odkryte belki stropu, nowa posadzka - czyli odnowione zachrystie. Wyremontowano także kruchty przy głównym wejściu.

Przełom lat 2006 i 2007 to remont zejścia do piwnic i pomieszczeń w piwnicach domu parafialnego. Na zdjęciu pomieszczenia Caritas, gdzie przechowujemy odzież i jedzenie dla potrzebujących.

czwartek,
    16 sierpnia 2018