Menu

Polecamy strony

  Nasza świątynia od końca wojny, a od początku istnienia parafii rzymskokatolickiej w tym miejscu wymaga remontów. Budynek blisko 150 letni nie jest tani w utrzymaniu, tym bardziej, że został uznany za zabytkowy. A pokrycie dachu, obróbki blacharskie, rynny, mury, tynki i farby na nich wymagaja stałej pieczy. Gospodarz kościoła ze swoich środków, przy wsparciu takich sponsorów jak miasto Inowrocław czy Ministerstwo Kultury stara się przywrócić świetność tej położonej w centrum miasta budowli. Kiedyś nie było materiałów budowlanych, i nie było jak remontować. Teraz są materiały, potrzeba tylko środków.

  Niech mottem naszych wysiłków będzie fragment Psalmu 69, wiersz 10:

  "Bo gorliwość o dom Twój pożera mnie..."

  Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury udało się zakończyć I etap remontu naszych kościelnych organów. Zdjęcie z IX 2007 pokazuje fachowców myjacych i konserwujących środkiem grzybobójczym drewniane części organów.

  Pięknie wyczyszczone zabytkowe elementy i okucia, odkryte belki stropu, nowa posadzka - czyli odnowione zachrystie. Wyremontowano także kruchty przy głównym wejściu.

  Przełom lat 2006 i 2007 to remont zejścia do piwnic i pomieszczeń w piwnicach domu parafialnego. Na zdjęciu pomieszczenia Caritas, gdzie przechowujemy odzież i jedzenie dla potrzebujących.

  Wyszukiwanie

  Dzisiaj jest

  środa,
  05 sierpnia 2020

  (218. dzień roku)

  Święta

  Środa, XVIII Tydzień zwykły
  Rok A, II
  Dzień Powszedni albo wsp. rocznicy poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najśw. Maryi Panny

  Sonda

  Jaki dział naszych stron internetowych jest Tobie najbardziej potrzebny - kliknij odpowiedź

  Informacje parafialne

  Aktualności i kronika

  Grupy i wspólnoty

  Nasza świątynia

  Kontakt

  Przydatne linki


  Licznik

  Liczba wyświetleń strony:
  5260