Menu

Polecamy strony

  Remonty w naszym kościele parafialnym w ostatnich latach

  Nasza świątynia od końca wojny, a od początku istnienia parafii rzymskokatolickiej w tym miejscu wymaga remontów. Budynek blisko 150 letni nie jest tani w utrzymaniu, tym bardziej, że został uznany za zabytkowy. A pokrycie dachu, obróbki blacharskie, rynny, mury, tynki i farby na nich wymagaja stałej pieczy. Gospodarz kościoła ze swoich środków, przy wsparciu takich sponsorów jak miasto Inowrocław czy Ministerstwo Kultury stara się przywrócić świetność tej położonej w centrum miasta budowli. Kiedyś nie było materiałów budowlanych, i nie było jak remontować. Teraz są materiały, potrzeba tylko środków.

  Niech mottem naszych wysiłków będzie fragment Psalmu 69, wiersz 10:

  "Bo gorliwość o dom Twój pożera mnie..."

  Remont organów - pierwszy etap zakończono w 2007

  Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury udało się zakończyć I etap remontu naszych kościelnych organów. Zdjęcie z IX 2007 pokazuje fachowców myjacych i konserwujących środkiem grzybobójczym drewniane części organów.

  Wyremontowana lewa zakrystia - styczeń 2007

  Pięknie wyczyszczone zabytkowe elementy i okucia, odkryte belki stropu, nowa posadzka - czyli odnowione zachrystie. Wyremontowano także kruchty przy głównym wejściu.

  Remont piwnic domu parafialnego - zima 2006/2007

  Przełom lat 2006 i 2007 to remont zejścia do piwnic i pomieszczeń w piwnicach domu parafialnego. Na zdjęciu pomieszczenia Caritas, gdzie przechowujemy odzież i jedzenie dla potrzebujących.

  Wyszukiwanie

  Dzisiaj jest

  wtorek,
  24 kwietnia 2018

  (114. dzień roku)

  Święta

  Wtorek, IV Tydzień Wielkanocny
  Rok B, II
  Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jerzego, męczennika albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika

  Sonda

  Jaki dział naszych stron internetowych jest Tobie najbardziej potrzebny - kliknij odpowiedź

  Informacje parafialne

  Aktualności i kronika

  Grupy i wspólnoty

  Nasza świątynia

  Kontakt

  Przydatne linki


  Licznik

  Liczba wyświetleń strony:
  4309