Polecamy strony

  Nasza świątynia od końca wojny, a od początku istnienia parafii rzymskokatolickiej w tym miejscu wymaga remontów. Budynek blisko 150 letni nie jest tani w utrzymaniu, tym bardziej, że został uznany za zabytkowy. A pokrycie dachu, obróbki blacharskie, rynny, mury, tynki i farby na nich wymagaja stałej pieczy. Gospodarz kościoła ze swoich środków, przy wsparciu takich sponsorów jak miasto Inowrocław czy Ministerstwo Kultury stara się przywrócić świetność tej położonej w centrum miasta budowli. Kiedyś nie było materiałów budowlanych, i nie było jak remontować. Teraz są materiały, potrzeba tylko środków.

  Niech mottem naszych wysiłków będzie fragment Psalmu 69, wiersz 10:

  "Bo gorliwość o dom Twój pożera mnie..."

  Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury udało się zakończyć I etap remontu naszych kościelnych organów. Zdjęcie z IX 2007 pokazuje fachowców myjacych i konserwujących środkiem grzybobójczym drewniane części organów.

  Pięknie wyczyszczone zabytkowe elementy i okucia, odkryte belki stropu, nowa posadzka - czyli odnowione zachrystie. Wyremontowano także kruchty przy głównym wejściu.

  Przełom lat 2006 i 2007 to remont zejścia do piwnic i pomieszczeń w piwnicach domu parafialnego. Na zdjęciu pomieszczenia Caritas, gdzie przechowujemy odzież i jedzenie dla potrzebujących.

  Wyszukiwanie

  Dzisiaj jest

  niedziela,
  24 października 2021

  (297. dzień roku)

  Sonda

  Jaki dział naszych stron internetowych jest Tobie najbardziej potrzebny - kliknij odpowiedź

  Informacje parafialne

  Aktualności i kronika

  Grupy i wspólnoty

  Nasza świątynia

  Kontakt

  Przydatne linki


  Licznik

  Liczba wyświetleń strony:
  5874

  Święta

  Niedziela, XXX Tydzień zwykły
  Rok B, I
  Trzydziesta Niedziela zwykła