Intencja Żywego Różańca na lipiec i sierpień:

O szczęśliwe i bezpieczne wakacje z Bogiem dla nas, naszych bliskich i rodaków.

Żywy różaniec to osoby modlące się różańcem codziennie, powiązane we wspólnocie jako tzw. róża. 20 osób odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca rozważając jedną tajemnicę różańcową, każda z osób inną. Tym samym cała róża codziennie odmawia wszystkie 20 tajemnic. Tajemnice różańcowe wymienia się co miesiąc na zebraniach. W parafii jest kilka róż w mieście, oraz po jednej we wsiach Komaszyce i Turzany. Jak do tej pory, są to głównie róże żeńskie. W 2007 powstała róża męska i dziecięca.

Wspólnota Różańca Świętego powstała w naszej parafii w 1983 r. Różaniec towarzyszy jej członkom w życiu codziennym. Odmawiając różaniec, kontemplują oni z Matką Bożą Chrystusa, który dla naszego zbawienia z Niej się narodził, umarł na Krzyżu i zmartwychwstał. Modlitwa różańcowa prowadzona jest na zasadzie, że każdy członek Wspólnoty („Róży") odmawia codziennie przez miesiąc jedną dziesiątkę różańca rozważając tą samą tajemnicę. Każdy członek róży odmawia inną tajemnicę i w ten sposób modlitwa ta żyje, tworząc cały, złożony z 20 tajemnic „żywy różaniec”.

Moderator parafialny:   o. Daniel Pliszka

Zelatorka główna: Krystyna Siemianowska