Intencje Żywego Różańca na miesiąc październik

Róża 1 św. Faustyny: O całkowity zakaz aborcji w naszej Ojczyźnie

Róża 2 św. Bernadetty: O rozwój Żywego Różańca w naszej Parafii

Róża 3 św. Anny: O Boże Błogosławieństwo i rozwój duchowy naszej Parafii

Róża 4 św. Moniki: O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rolników z naszej Parafii

Róża 5 św. Klary: W intencji Przyjaciół naszego klasztoru i Parafii

Róża 6 św. Rity: W intencji dzieci i młodzieży z naszej Parafii

Róża 7 św. Józefa: O Boże Błogosławieństwo w modernizacji Domu Parafialnego

Róża 8 św. Stanisława Kostki: W intencji Ofiarodawców artykułów kulinarnych na Odpust Parafialny i Uroczystość św. Franciszka

Róża 9 bł. Pastuszków z Fatimy: O pomoc w znalezieniu pracy i poprawę życia dla potrzebujących z naszej Parafii

Żywy Różaniec

Żywy różaniec to osoby modlące się różańcem codziennie, powiązane we wspólnocie jako tzw. róża. 20 osób odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca rozważając jedną tajemnicę różańcową, każda z osób inną. Tym samym cała róża codziennie odmawia wszystkie 20 tajemnic. Tajemnice różańcowe wymienia się co miesiąc na zebraniach. W parafii jest kilka róż w mieście, oraz po jednej we wsiach Komaszyce i Turzany. Jak do tej pory, są to głównie róże żeńskie. W 2007 powstała róża męska i dziecięca.

Wspólnota Różańca Świętego powstała w naszej parafii w 1983 r. Różaniec towarzyszy jej członkom w życiu codziennym. Odmawiając różaniec, kontemplują oni z Matką Bożą Chrystusa, który dla naszego zbawienia z Niej się narodził, umarł na Krzyżu i zmartwychwstał. Modlitwa różańcowa prowadzona jest na zasadzie, że każdy członek Wspólnoty („Róży") odmawia codziennie przez miesiąc jedną dziesiątkę różańca rozważając tą samą tajemnicę. Każdy członek róży odmawia inną tajemnicę i w ten sposób modlitwa ta żyje, tworząc cały, złożony z 20 tajemnic „żywy różaniec”.

Moderator parafialny:   o. Daniel Pliszka

Zelatorka główna: Krystyna Siemianowska

Zelatorki i zelatorzy róż, to odpowiednio:

Róża św. Faustyny - Barbara Meger

Róża św. Bernadetty - Elżbieta Sobich

Róża św. Anny - Joanna Skonieczna

Róża św. Rity - p. Kopeć

Róża św. Klary – Krystyna Siemianowska

Róża św. Moniki (Komaszyce) – Ewa Korona

Róża św. Józefa (mężczyzn) – Grzegorz Rogacki

Róża św. Stanisława Kostki - Przemysław Stanecki

Róża Pastuszków z Fatimy ( dzieci) – Agata Chmielewska