Intencje Żywego Różańca na Kwiecień

Róża 1 św. Faustyny:  W pewnej intencji

Róża 2 św. Bernadetty: O rozwój łaski Bożej w młodzieży, która przyjęła w tym roku w naszym kościele Sakrament Bierzmowania

Róża 3 św. Anny: O dobre przygotowanie dzieci, które przyjmą w naszym kościele w tym roku po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej

Róża 4 św. Moniki: O nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, szczególnie z naszej Parafii

Róża 5 św. Klary: W intencji Przyjaciół  naszego klasztoru i Parafii

Róża 6 św. Rity: O pomoc w pozyskaniu funduszy na remont dachu na kościele i klasztorze

Róża 7 św. Józefa: O pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach

Żywy Różaniec

Żywy różaniec to osoby modlące się różańcem codziennie, powiązane we wspólnocie jako tzw. róża. 20 osób odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca rozważając jedną tajemnicę różańcową, każda z osób inną. Tym samym cała róża codziennie odmawia wszystkie 20 tajemnic. Tajemnice różańcowe wymienia się co miesiąc na zebraniach. W parafii jest kilka róż w mieście, oraz po jednej we wsiach Komaszyce i Turzany. Jak do tej pory, są to głównie róże żeńskie. W 2007 powstała róża męska i dziecięca.

Wspólnota Różańca Świętego powstała w naszej parafii w 1983 r. Różaniec towarzyszy jej członkom w życiu codziennym. Odmawiając różaniec, kontemplują oni z Matką Bożą Chrystusa, który dla naszego zbawienia z Niej się narodził, umarł na Krzyżu i zmartwychwstał. Modlitwa różańcowa prowadzona jest na zasadzie, że każdy członek Wspólnoty („Róży") odmawia codziennie przez miesiąc jedną dziesiątkę różańca rozważając tą samą tajemnicę. Każdy członek róży odmawia inną tajemnicę i w ten sposób modlitwa ta żyje, tworząc cały, złożony z 20 tajemnic „żywy różaniec”.

Moderator parafialny:   o. Daniel Pliszka

Zelatorka główna: Krystyna Siemianowska

Zelatorki i zelatorzy róż, to odpowiednio:

Róża św. Faustyny - Barbara Meger

Róża św. Bernadetty - Elżbieta Sobich