Intencja Żywego Różańca na czerwiec:

O ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Żywy różaniec to osoby modlące się różańcem codziennie, powiązane we wspólnocie jako tzw. róża. 20 osób odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca rozważając jedną tajemnicę różańcową, każda z osób inną. Tym samym cała róża codziennie odmawia wszystkie 20 tajemnic. Tajemnice różańcowe wymienia się co miesiąc na zebraniach. W parafii jest kilka róż w mieście, oraz po jednej we wsiach Komaszyce i Turzany. Jak do tej pory, są to głównie róże żeńskie. W 2007 powstała róża męska i dziecięca.

Wspólnota Różańca Świętego powstała w naszej parafii w 1983 r. Różaniec towarzyszy jej członkom w życiu codziennym. Odmawiając różaniec, kontemplują oni z Matką Bożą Chrystusa, który dla naszego zbawienia z Niej się narodził, umarł na Krzyżu i zmartwychwstał. Modlitwa różańcowa prowadzona jest na zasadzie, że każdy członek Wspólnoty („Róży") odmawia codziennie przez miesiąc jedną dziesiątkę różańca rozważając tą samą tajemnicę. Każdy członek róży odmawia inną tajemnicę i w ten sposób modlitwa ta żyje, tworząc cały, złożony z 20 tajemnic „żywy różaniec”.

Moderator parafialny:   o. Daniel Pliszka

Zelatorka główna: Krystyna Siemianowska

Zelatorki i zelatorzy róż, to odpowiednio:

Róża św. Faustyny - Barbara Meger

Róża św. Bernadetty - Elżbieta Sobich

Róża św. Anny - Joanna Skonieczna

Róża św. Rity - p. Kopeć

Róża św. Klary – Krystyna Siemianowska

Róża św. Moniki (Komaszyce) – Ewa Korona

Róża św. Józefa (mężczyzn) – Grzegorz Rogacki

piątek,
    22 czerwca 2018