W środę 20 lutego rozpoczeły się rekolekcje dla młodziezy z I Liceum Ogólnokształcącego. Nauki rekolekcyjne głosi ojciec Piotr Raduszewski z zakonu Trójcy Przenajświętrzej, zwanego też zakonem Trynitarzy. Zakon został założony i zatwierdzony w 1198 roku. Do Polski przybyli w 1685 roku. Zakon przetrwał na terenach Polski do 1907 roku, a restytucji dokonano w 1986 roku. Dawniej zakon zajmował się m. in. wykupem chrześcijan z niewoli - np. tatarskiej. Współcześnie zadaniem i regułą zakonu jest wykupywanie ludzi z różnych rodzajów niewoli zewnętrzej i wewnętrznej, jak na przykład uzależnień od alkoholu, narkotyków, internetu itp.

Zdjęcia ładowane na tej stronie mają 600x400 pikseli. Kliknięcie prawym klawiszem "otwórz w nowym oknie" pozwala zobaczyć zdjęcie w formacie 800x533 pikseli. Niestety nie wystarczy to na dobrą odbitkę 9x13 cm. Jeżeli chcesz otrzymać mailem zdjęcie w formacie 3456 x 2304 piksele zajrzyj na podstronę "Wyślij nam wiadomość" w stronie "Kontakt" czyli tu http://www.krzyz.parafia.info.pl/?p=main&what=21 i wyślij mail na podany tam adres webmastera. Uwaga - zdjęcia w dużej rozdzielczości mają 1,5 - 1,7 MB !

niedziela,
    21 października 2018