Roraty i Adwent 2008

Przed Mszą św. ciemno i tajemniczo, świecą się tylko lampiony. W wejściu ministranci zbierają serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.

Dzieci z lampionami, ministranci i lektorzy poprzedzają księdza wnoszącego świecę, tzw. roratkę.

Z przodu z lampionami dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

Trwa Msza św., światło zapalimy dopiero przy "Chwała na wysokości Bogu..."

Dekoracje Rorat związane są z Rokiem Św. Pawła. Ewa szuka na mapie miejsca urodzenia św. Pawła - Tarsu.

Ks. Proboszcz święci figurkę Matki Bożej. Codziennie jedno z dzieci, które złożyło papierowe serduszko z opisem wykonanych dobrych uczynków może zabrać figurkę do domu i modlić się z nią.

Obecni na pierwszych Roratach w tym roku, 1 grudnia.

Już po Mszy św., ks. Proboszcz przy ambonie sprawdza obecność kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

A lektorzy rozdają plakat i pierwsze obrazki z hasłami. Kolejne obrazki będą rozdawane na kolejnych Roratach. Roraty od poniedziałku do piątku, o 17.00.

środa,
    29 marca 2017