Środa Popielcowa 25.02.2009

Popielec, święto rozpoczynające Wielki Post przypadł w tym roku 25 lutego. W Środę Popielcową zaczęły się też parafialne rekolekcje dla dorosłych głoszone przez ks. Jacka Orlika,  dyrektora Gimnazjum i Liceum Katolickiego w Inowrocławiu. Potrwają do soboty włącznie. Podczas środowych Mszy św., w trakcie posypywania głów popiołem słyszeliśmy „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, „Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz”. Te słowa mają nam ułatwić przeżycie Wielkiego Postu, zrozumieć co mamy w czasie tych 40 dni oczekiwania na Zmartwychwstałego Jezusa poprawić w swoim życiu.

Poniżej kilka zdjęć z Mszy św. o godzinie 8.00.

Ewangelię czyta ks. Jacek Orlik.

Rekolekcje parafialne głosi w tym roku ks. Jacek Orlik.

Ks. Robert Goździcki święci popiół.

Ks. Robert posypuje głowy popiołem - także całkiem małym parafiankom.

Na 8.00 podczas ferii zerwali się ze snu tylko lektorzy - seniorzy.

piątek,
    26 maja 2017

Piątek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie św. Filipa Nereusza, Prezbitera