Pożegnanie ks. Roberta Goździckiego 21 czerwca 2009

W niedzielę 21 czerwca 2009 żegnaliśmy odchodzącego do pracy w innej parafii ks. Roberta Goździckiego. Poniżej zdjęcia i tekst pożegnania wygłoszonego przez reprezentację organizacji i ruchów z naszej parafii:

Drogi księże Robercie !

Biblia mówi:  „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” (Koh 3,1).

Był czas witania, a po 8 latach nastał czas pożegnania. To niełatwy moment dla nas wszystkich. I chociaż  smutek wkrada się do serc, to św. Paweł radzi nam : „W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.” (1  Tes 5,18).

Dlatego dziś z radością dziękujemy  Bogu za te 8 lat przeżyte razem, za msze święte, nabożeństwa, procesje, adoracje Najświętszego Sakramentu – za to wszystko, co składa się na życie Kościoła – mówiąc krótko: za wspólnotę modlitewną.  Niech to dziękczynienie obejmie również Twoich rodziców księże Robercie. Dzięki ich wychowaniu mogliśmy przez te lata obcować z mądrym, dobrym, pracowitym, cierpliwym, spokojnym i nadzwyczaj  skromnym człowiekiem o dużym poczuciu humoru.

Cieszymy się, że w przededniu rozpoczynającego się Roku Kapłaństwa obejmuje Ksiądz probostwo. Życzymy obfitych i dobrych owoców pracy duszpasterskiej w nowej parafii. Niech Bóg błogosławi we wszystkich poczynaniach, Maryja wyprasza potrzebne łaski, a  św. Jan Maria Vianney, patron proboszczów, wspiera w trudnych chwilach.

Do życzeń dołączamy dary materialne od  parafian i sympatyków tego kościoła. Jest jednak prezent, którego nie da się owiązać wstążką – to dar modlitwy. Do  licznych modlitw indywidualnych dołączamy również różańcową. W lipcu i sierpniu Róża św. Faustyny będzie modliła się o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski dla Księdza.

Bóg zapłać księże Robercie  za całe dobro jakie nam wyświadczyłeś i szczęść Boże w nowym miejscu pobytu.

Parafianie i sympatycy parafii p.w. Św. Krzyża w Inowrocławiu

Zdjecia z Mszy św. o 9.30

Rozpoczyna się Msza św. o 9.30

Zdjęcia z Mszy św. o 11.00

Rozpoczęcie Mszy św.

Modlitwa "Ojcze Nasz".

Schola czeka na rozpoczęcie pożegnań.

Ale pierwsi żegnają lektorzy - byli przecież bliżej.

Reprezentacja scholi parafialnej.

Skoro my dziękowaliśmy, ks. Robert nie pozostał dłużny...

Nawet najmłodsi siedzieli grzecznie i słuchali.

Większe, więcej zdjęć?

Zdjęcia ładowane na tej stronie mają 600x400 pikseli. Kliknięcie prawym klawiszem "otwórz w nowym oknie" pozwala zobaczyć zdjęcie w formacie 890x590 pikseli (takie ograniczenia serwisu). Niestety nie wystarczy to na dobrą odbitkę 9x13 cm. Jeżeli chcesz otrzymać mailem zdjęcie w formacie ok. 3600 x 2500 piksele zajrzyj na podstronę "Wyślij nam wiadomość" w stronie "Kontakt" czyli tu http://www.krzyz.parafia.info.pl/?p=main&what=21 i wyślij mail na podany tam adres webmastera. Uwaga - zdjęcia w dużej rozdzielczości mają 1,5 - 1,7 MB każde! Ewentualnie proszę o kontakt po Mszy św. w niedzielę o 11.00 - w prawej zachrystii, mogę dać płytę ze zdjęciami.

wtorek,
    21 lutego 2017

Wtorek, Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła