Menu

Polecamy strony

  W niedzielę 21 czerwca 2009 żegnaliśmy odchodzącego do pracy w innej parafii ks. Roberta Goździckiego. Poniżej zdjęcia i tekst pożegnania wygłoszonego przez reprezentację organizacji i ruchów z naszej parafii:

   

  Drogi księże Robercie !

   

  Biblia mówi:  „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” (Koh 3,1).

  Był czas witania, a po 8 latach nastał czas pożegnania. To niełatwy moment dla nas wszystkich. I chociaż  smutek wkrada się do serc, to św. Paweł radzi nam : „W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.” (1  Tes 5,18).

  Dlatego dziś z radością dziękujemy  Bogu za te 8 lat przeżyte razem, za msze święte, nabożeństwa, procesje, adoracje Najświętszego Sakramentu – za to wszystko, co składa się na życie Kościoła – mówiąc krótko: za wspólnotę modlitewną.  Niech to dziękczynienie obejmie również Twoich rodziców księże Robercie. Dzięki ich wychowaniu mogliśmy przez te lata obcować z mądrym, dobrym, pracowitym, cierpliwym, spokojnym i nadzwyczaj  skromnym człowiekiem o dużym poczuciu humoru.

  Cieszymy się, że w przededniu rozpoczynającego się Roku Kapłaństwa obejmuje Ksiądz probostwo. Życzymy obfitych i dobrych owoców pracy duszpasterskiej w nowej parafii. Niech Bóg błogosławi we wszystkich poczynaniach, Maryja wyprasza potrzebne łaski, a  św. Jan Maria Vianney, patron proboszczów, wspiera w trudnych chwilach.

  Do życzeń dołączamy dary materialne od  parafian i sympatyków tego kościoła. Jest jednak prezent, którego nie da się owiązać wstążką – to dar modlitwy. Do  licznych modlitw indywidualnych dołączamy również różańcową. W lipcu i sierpniu Róża św. Faustyny będzie modliła się o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski dla Księdza.

  Bóg zapłać księże Robercie  za całe dobro jakie nam wyświadczyłeś i szczęść Boże w nowym miejscu pobytu.

   

   

  Parafianie i sympatycy parafii p.w. Św. Krzyża w Inowrocławiu

  Rozpoczyna się Msza św. o 9.30

  Rozpoczęcie Mszy św.

  Modlitwa "Ojcze Nasz".

  Schola czeka na rozpoczęcie pożegnań.

  Ale pierwsi żegnają lektorzy - byli przecież bliżej.

  Reprezentacja scholi parafialnej.

  Skoro my dziękowaliśmy, ks. Robert nie pozostał dłużny...

  Nawet najmłodsi siedzieli grzecznie i słuchali.

  Zdjęcia ładowane na tej stronie mają 600x400 pikseli. Kliknięcie prawym klawiszem "otwórz w nowym oknie" pozwala zobaczyć zdjęcie w formacie 890x590 pikseli (takie ograniczenia serwisu). Niestety nie wystarczy to na dobrą odbitkę 9x13 cm. Jeżeli chcesz otrzymać mailem zdjęcie w formacie ok. 3600 x 2500 piksele zajrzyj na podstronę "Wyślij nam wiadomość" w stronie "Kontakt" czyli tu http://www.krzyz.parafia.info.pl/?p=main&what=21 i wyślij mail na podany tam adres webmastera. Uwaga - zdjęcia w dużej rozdzielczości mają 1,5 - 1,7 MB każde! Ewentualnie proszę o kontakt po Mszy św. w niedzielę o 11.00 - w prawej zachrystii, mogę dać płytę ze zdjęciami.

  Wyszukiwanie

  Dzisiaj jest

  środa,
  05 sierpnia 2020

  (218. dzień roku)

  Święta

  Środa, XVIII Tydzień zwykły
  Rok A, II
  Dzień Powszedni albo wsp. rocznicy poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najśw. Maryi Panny

  Sonda

  Jaki dział naszych stron internetowych jest Tobie najbardziej potrzebny - kliknij odpowiedź

  Informacje parafialne

  Aktualności i kronika

  Grupy i wspólnoty

  Nasza świątynia

  Kontakt

  Przydatne linki


  Licznik

  Liczba wyświetleń strony:
  24805