8 grudnia - Niepokalane Poczęcie NMP

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odbyła się w naszym kościele mała uroczystość poświęcenia medalików dzieci przygotowujących sie do przyjęcia I Komunii św. Ksiądz proboszcz poswięcił medaliki po kazaniu, na Mszy o 17.00. Po poświęceniu rodzice, opiekunowie dzieci pomogli maluchom założyć medaliki. Była nie lada sztuka, zważywszy, że dzieci były ubrane juz zimowo. Zdjęcia poniżej.

Po krótkim wprowadzeniu i modlitwie - pokropienie wodą święconą

Rodzice zakładają medaliki z wizerunkiem Matki Bożej.

We Mszy św. uczestniczyło wielu lektorów i mninistrantów. Na ołtarzu figurka MB. Codziennie losowana ma zachęcić dzieci do wspólnej modlitwy z rodzicami. Jest to taka adwentowa tradycja w naszej parafii.

wtorek,
    21 lutego 2017

Wtorek, Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła