Święcenia księdza Radosława Tuszyńskiego

W sobotę 22 maja, w Archikatedrze Prymasowskiej w Gnieźnie, odbyły się święcenia kapłańskie. Na uroczystej Mszy Świętej arcybiskup H. Muszyński wyświęcił 13 prezbiterów, w tym naszego parafianina księdza Radosława Tuszyńskiego. To wielka radość dla naszej wspólnoty! W niedzielę 23 maja o godzinie 12.15 nowowyświęcony ksiądz odprawi swoją pierwszą mszę, a po niej udzieli zebranym błogosławieństwa. Przybądźmy licznie na tak radosną uroczystość jaką jest msza prymicyjna! Księdzu Radosławowi życzymy błogosławieństwa Bożego na drodze jego powołania .

Wyjście z pałacu Prymasowskiego do Archikatedry.

Początek uroczystości w katedrze.

"Jestem..."

Widok wnetrza z gośćmi obecnymi na święceniach kapłańskich.

Chyba najbardziej charakterystyczny moment święceń.

Zebrani kapłani nakładają ręce na prezbiterów.

Ks. Radosław przed Arcybiskupem.

Nowowyświęceni księża przed Arcybiskupem Henrykiem Muszyńskim. W tle biskupi Wojtuś i Polak.

Podczas wymiany braterskich uścisków z obecnymi na święceniach kapłanami.

Koncelebra liturgii przez neoprezbiterów i arcybiskupa Henryka Muszyńskiego. Ks. Radosław 2 od prawej.

Podziękowania - dla wszystkich za wszystko.

Procesyjne wyjście z katedry.

To koniec uroczystości, odjazd spod pałacu na obiad z zaproszonymi gośćmi w seminarium.

środa,
    29 marca 2017