Imieniny ks. kanonika Tadeusza Gawrońskiego były okazją do spotkania z nim na Mszy św. w jego intencji zamówionej przez parafialny Żywy Różaniec. Ks. kanonik przebywa na kuracji w sanatorium Kujawiak (d. Kombatant) do 6 listopada. Poniżej kilka zdjęć ze Mszy św., którą księża odprawiali wśród stukania i pukania kończących swą dniówkę fachowców od remontu posadzki.

Dobrze było dziś widać "uzbrojone" połączenie posadzek.

Fachowcy kończyli pracę - zapał wynikał z tego, że od jutra będzie wylewana druga część posadzki.

Wyjście z prezbiterium po nietypowo wysokich stopniach będzie straszyć tylko do niedzieli.

Solenizant w "eskorcie" członków Towarzystwa Św. Wojciecha, pilnują oni by szczęśliwe dotarł do miejsca odprawiania Mszy.

Msza św. się zaczyna, przewiew gasi świece, a w tle wędrują na barkach robotników segmenty zbrojenia posadzki.

Życzenia imieninowe i kwiaty od Żywego Różańca.

I życzenia od członków Towarzystwa Św. Wojciecha.

Ks. kanonik dziękuje za życzenia i mówi słowa dodające otuchy - każdy remont się kończy. A on nasz kościół remontował, więc wie co mówi :-)

Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem zmówiliśmy jedną część różańca ( 5 dziesiątek).

Końcowe błogosławieństwo.

sobota,
    23 października 2021

Sobota, XXIX Tydzień zwykły