Polecamy strony

  Ks. Proboszcz Piotr Kotowski

  Dekretem Księdza Arcybiskupa Józefa Kowalczyka, Metropolity Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski ks. proboszcz Piotr Kotowski z dniem 1 stycznia 2011 r. zostaje mianowany proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie. Od 1 listopada do 31 grudnia 2010 r. będzie pełnił obowiązki administratora tej parafii z wszystkimi uprawnieniami przysługującymi proboszczowi. Poniżej słowa ks. P. Kotowskiego komentujące tę sytuację, jakie wygłosił podczas niedzielnej Mszy św:

  Tę decyzję przyjmuję jako wolę Bożą wyrażoną poprzez mojego biskupa, na którym spoczywa obowiązek troski o całą Archidiecezję.

              Ta zmiana dokonywana jest w nietypowym terminie, ale taka była potrzeba. Obecny proboszcz parafii w Trzemesznie jest poważnie chory, co uniemożliwia dalsze kierowanie przez niego parafią. Dlatego też, będąc jeszcze do końca roku proboszczem naszej parafii, od 1 listopada będę jednocześnie kierował parafią w Trzemesznie jako jej administrator. To będzie wymagało mojej obecności zarówno w jednej jak i drugiej parafii. Obiecuję, że dołożę starań, aby te dwa zadania wypełnić jak najlepiej.

              Decyzja o pozostawieniu mnie na stanowisku proboszcza naszej parafii do końca roku jest związana z pracami remontowymi. Zobowiązuję się do tego, by doprowadzić do końca i rozliczyć wszystkie prace zaplanowane na obecny rok.

              Proszę wszystkich o modlitwę, abym jak najlepiej wywiązał się ze zleconych mi obowiązków, a tym samym wypełniał wolę Bożą i realizował moje powołanie. Módlmy się też o to, by następny proboszcz naszej parafii, który jeszcze nie jest znany, był kapłanem według serca Bożego.

  Wyszukiwanie

  Dzisiaj jest

  sobota,
  23 października 2021

  (296. dzień roku)

  Sonda

  Jaki dział naszych stron internetowych jest Tobie najbardziej potrzebny - kliknij odpowiedź

  Informacje parafialne

  Aktualności i kronika

  Grupy i wspólnoty

  Nasza świątynia

  Kontakt

  Przydatne linki


  Licznik

  Liczba wyświetleń strony:
  5698

  Święta

  Sobota, XXIX Tydzień zwykły
  Rok B, I
  Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob. albo wsp. św. Jana Kapistrana, prezb. albo wsp. św. Józefa Bilczewskiego, biskupa